برگزاری کلاس های میکروتیک
شرکت تندیس رایان به عنوان نماینده فروش و خدمات پس از فروش کمپانی میکروتیک خود برگزاری کلاس های آموزشی میکروتیک را به صورت خصوصی برگزار نمینماید . در مورد برگزار نکردن کلاس های اختصاصی توسط شرکت تندیس رایان علت های عدیده ائی وجود دارد که در این مقال نمیگنجد . لذا ما به علاقه مندان به این حوزه توصیه مینمائیم دوره های آموزشی مربوط به کمپانی میکروتیک را در مجتمع فنی تهران بگذرانند . 
در زیر دوره های آموزشی این مجتمع به تفکیک آمده است . 

آموزش میکروتیک

کد دوره
وضعیت
پیش نیاز
نام دوره
تاریخ شروع
روز و ساعت
مدت (ساعت)
شهریه (ریال)

1MTCRE
1395/08/20
پنجشنبه 08:00 تا 18:00,جمعه 08:00 تا 18:00

4,600,000
2MTCUME
1395/08/28
پنجشنبه 08:00 تا 18:00,جمعه 08:00 تا 18:00

4,620,000
3

در حال ثبت نام

MTCNA
1395/08/27
شنبه 08:00 تا 18:00,یکشنبه 08:00 تا 18:00,پنجشنبه 08:00 تا 18:00,جمعه 08:00 تا 18:00

3,510,000
4MTCNA
1395/08/07
جمعه 08:00 تا 13:00

3,510,000

میکروتیک چیست؟

میكروتیك نام شرکتی در کشور Latvia (لتونی) در اروپای شرقی است که سیستم عاملی به نام RouterOS و سخت افزارهایی برای آن به نام RouterBOARD و نسل جدید و دارای چندین پردازنده آن با نام CloudCoreRouter تولید می کند. این شرکت فعالیت خود را از سال 1991 شروع کرد که در ابتدا RouterOS را برای PC تولید کرد و در سال 2002 اولین RouterBOARD متولد شد.
همچنین اولین MUM (MikroTik Users Meeting) در سال 2002 برگزار گردید.
میكروتیك مشاوران آموزش دیده، مراکز آموزشی و فروشندگان مختلفی در سراسر جهان دارد. بیش از 11000 مهندس آموزش دیده و دارای مدارک میكروتیك در جهان وجود دارند.

میکروتیک،لوگو، آموزش، مجتمع فنی تهران، نمایندگی ونک، آموزشگاه، دوره، کلاس،

مدارک میکروتیک

مدارک میكروتیك بسته به نوع مطالب و سرفصل ها در سه سطح قرار دارند:

سطح پایه 
تنها مدرک سطح پایه MTCNA می باشد.

مهندسی سطح یک 
دوره های MTCRE, MTCWE, MTCTCE در رده مهندسی سطح یك قرار میگیرند.

مهندس سطح دو 
دوره های MTCUME, MTCINE به دلیل پیچیدگی مطالب و سرفصل ها و همچنین نیاز به درک عمیقتر نسبت به مفاهیم، در رده مهندسی سطح دو قرار دارند.

دوره های آموزش میکروتیک

اولین دوره ای که باید گذرانده شود دوره MTCNA (MikroTik Certified Network Associate) می باشد که پیش نیاز تمامی دوره های میكروتیك است. پس از آن شما می توانید در هر یك از دوره های مهندسی MTCRE, MTCWE, MTCTCE, MTCUME بجز دوره MTCINE مستقیما شرکت نمایید؛ یادآوری می شود که برای شرکت در دوره MTCINE شما نیاز به داشتن مدرک MTCRE می باشید.

دوره های میکروتیک، چارت میکروتیک، آموزشگاه، آموزش ، دوره، کلاس،کمپ، مجتمع فنی تهران، نمایندگی ونک،

دوره آموزش میکروتیک MTCNA (MikroTik Certified Network Associate)
این دوره مناسب مدیران شبكه و کارمندان شرکت ها و سازمان هایی هستند که با پیاده سازی، نگهداری و عیب یابی شبكه سروکار دارند.
همچنین مهندسان، طراحان شبكه و مدیرانی که علاقه مندند درباره ی پیاده سازی محصولات میكروتیك در شبكه آموزش ببینند.

مزیت گذراندن این دوره:
 • افزایش دانش کاربردی شبكه
 • بهبود موقعیت کاری در بخش انفورماتیك
دوره ی مذکور کاملا بصورت عملی و با پیاده سازی ساختارهای مختلف شبكه بوسیله میكروتیك می باشد

هدف دوره: شناساندن میكروتیك و توانایی های آن به دانش پذیر و بیان نحوه ی پیاده سازی ساختار شبكه های کوچك تا متوسط بوسیله ی میكروتیك و همچنین آماده سازی برای گذراندن دوره های مهندسی میكروتیك می باشد.
در این دوره تقریبا مفاهیم پایه تمامی بخش های میكروتیك گفته می شود و گذشته از اینكه دانشجو پس از گذراندن دوره می تواند کارهای روزمره و نیازهای اولیه خود را با میكروتیك برطرف نماید، او را آماده می کند تا در دروه های مهندسی میكروتیك شرکت نماید.

دوره آموزش میکروتیک MTCRE (MikroTik Certified Routing Engineer)

در این دوره دانشجو با مباحث مسیریابی در میكروتیك و VPN آشنا شده و نحوه انجام تنظیمات مربوطه را فرا خواهد گرفت. این دوره برای مدیران شبكه و کارمندان شرکت ها و سازمان هایی که با با پیاده سازی، نگهداری و عیب یابی در شبكه های IP سروکار دارند. همچنین مهندسان، طراحان شبكه و مدیرانی که علاقه مندند درباره ی مسیریابی شبكه با استفاده از میكروتیك آموزش ببینند مناسب است.

مزیت گذراندن این دوره:
 • افزایش دانش کاربردی مسیریابی دربین شبكه ها
 • بهبود موقعیت کاری در بخش IT
 • افزایش توانایی در طراحی و پیاده سازی شبكه های IP

هدف دوره: این دوره به منظور آماده سازی دانشجو برای انجام مسیریابی بین شبكه ها طراحی شده تا پس از گذراندن دوره توانایی برقراری ارتباط بین شبكه های مختلف را دارا باشد و تنظیمات IP در شبكه را به درستی پیاده سازی نماید.

دوره آموزش میکروتیک MTCWE (MikroTik Certified Wireless Engineer)

دوره ای کاملا عملی با پیاده سازی ساختارهای مختلف وایرلس با استفاده از روتربردهای میكروتیك برای مدیران شبكه و کارمندان شرکت ها و سازمان هایی که با پیاده سازی، نگهداری و عیب یابی وایرلس در شبكه ی خود سروکار دارند. همچنین مهندسان، طراحان شبكه و مدیرانی که علاقه مندند درباره ی وایرلس و مدیریت شبكه های بی سیم با استفاده از میكروتیك آموزش ببینند.

مزیت گذراندن این دوره:
 • افزایش دانش کاربردی شبكه های وایرلس
 • بهبود موقعیت کاری در بخش IT
دوره ی مذکور کاملا بصورت عملی و با پیاده سازی ساختارهای مختلف شبكه های وایرلس بوسیله میكروتیك می باشد

هدف دوره: اجرای قابلیت های پیشرفته ی وایرلس های میكروتیك و انجام انواع ساختارهای وایرلس به کمك میكروتیك، نشان دادن چگونگی رسیدن به حداکثر پهنای باند و پایداری در محیط وایرلس به کمك محصولات میكروتیك و همچنین آماده شدن کامل برای شرکت در آزمون وایرلس میكروتیك MTCWE .

دوره آموزش میکروتیک MTCTCE (MikroTik Certified Traffic Control Engineer)

این دوره برای مدیران شبكه هایی که به کنترل جریان ترافیك و امنیت شبكه علاقه مندند مناسب است. از آنجا که میكروتیك یك دیوار آتش بسیار قوی دارد و برای کنترل پهنای باند بسیار قدرتمند عمل می کند و تمامی نیازهای ما را برای کنترل پهنای باند برطرف می نماید؛ همچنین برای کنترل شبكه به عنوان DHCP Server, DNS Server و پراکسی سرور می توان از میكروتیك استفاده کرد.
این دوره را می توان دوره امنیت شبكه نام برد.

مزیت گذراندن این دوره:
 • توانایی امن کردن شبكه به کمك میكروتیك پس از دوره
 • توان بهینه سازی وضعیت پهنای باند در شبكه
 • افزایش توان کنترل برروی کلاینت ها و فعالیت آنها
 • برقراری سیاست های امنیتی مناسب با نیاز شبكه
هدف دوره: در این دوره تلاش می شود که دانشجو با چالش های امنیتی پیش رو در گام اول و پس از آن با موارد مورد نیاز در کنتر پهنای باند آشنا شده و به راحتی از چنین مشكلاتی پیشگیری نماید. در نهایت امر دانشجو هرآنچه را برای کنترل ترافیك شبكه نیاز دارد را شناخته و توان انجام تنظیمات مورد نیاز را بدست خواهد آورد.

دوره آموزش میکروتیک (MTCUME (MikroTik Certified User Management Engineer

این دوره برای مدیران شبكه ای که به مدیریت کاربران شبكه علاقه مندند مناسب است. مدیران مراکز اینترنت، مدیران آی تی دانشگاه ها و ادارات و سازمان ها بسیار علاقه مندند در این دوره شرکت کنند و مطالب این دوره به آنها کمك خواهد کرد تا شبكه خود را بهتر مدیریت کنند.

مزیت گذراندن این دوره:
 • افزایش دانش کاربردی نحوه صحیح و مناسب مدیریت کاربران شبكه
 • آشنایی با قابلیت های پیشرفته هات اسپات، PPP و تانل ها و استفاده از آنها در کنار RADIUS
 • آشنایی با IPsec و چگونگی راه اندازی آن در میكروتیك
هدف دوره: در این دوره تلاش می شود دانشجو اطلاعات کافی در مورد مدیریت کاربران در شبكه کسب نماید تا روشی بهینه را برای کاربران خود فراهم آورد.

دوره آموزش میکروتیک MTCINE (MikroTik Certified Inter-networking Engineer)


این دوره مناسب مدیران شبكه های بزرگ که نیاز به مسیریابی در سطح وسیع دارند می باشد. مطالب این دوره اساس و نحوه پیاده سازی مسیریابی در شبكه اینترنت و شبكه هایی در این سطح را آموزش می دهد. در این دوره گذشته از پروتكل BGP در مورد MPLS و Label Switching و در کنار آن Traffic Engineer صحبت می کند.

مزیت گذراندن این دوره:
 • افزایش دانش کاربردی مسیریابی مابین شبكه ای و در اینترنت
 • یادگیری نحوه پیاده سازی Label Switching به جای استفاده از مسیریابی برای تسریع در انتقال دیتا در ستون فقرات شبكه
هدف دوره: در این دوره تلاش می شود دانشجو با چالش هایی که در ارتباط با انتقال داده در شبكه های بزرگ و ارتباطات بین شبكه ای با آن روبروست آشنا شود و یادبگیرد که چگونه با این چالش ها مقابله کرده و روش هایی را اتخاذ کند تا بتواند از آنها جلوگیری کرد

مجموع این سرفصل ها دانشجو را آماده می کند که بتواند شبكه هایی در اندازه خیلی بزرگ را مدیریت و پیاده سازی کند.
مباحث این دوره بالاترین سطح از مدیریت و پیاده سازی شبكه را تشریح می کند.