نرم افزار اختصاصی امکان سنجی شرکت تندیس رایان چیست ؟
نرم افزار امکان سنجی شرکت تندیس رایان یک نرم افزار اختصاصی تحت وب میباشد که توسط متخصصین و برنامه نویسان شرکت تندیس رایان برای امکان سنجی ارتباط های بیسیم نقطه به نقطه (PTP) در هر نقطه از دنیا طراحی و برنامه نویسی شده است , برای استفاده از این نرم افزار احتیاج به نصب و یا دانلود هیچ نرم افزاری نمیباشد و تنها کافی است بر روی تصویر زیر کلیک کردن و نسبت به امکان سنجی ارتباط بیسیم خود اقدام نمائید . 


 
 

نحوه امکان سنجی با نرم افزار اختصاصی

نحوه کار با نرم افزار امکان سنجی شرکت تندیس رایان بسیار راحت میباشد , سعی شده است این نرم افزار پیچیدگی خاصی را برای کاربر ایجاد نکند . ابتدا به وب سایت شرکت www.Tre.ir مراجعه نمائید . در صفحه ی اصلی وب سایت صفحه نرم افزار امکان سنجی موجود میباشد . با این حال میتوانید با کلیک بر روی لینک http://tre.ir/map.html به نرم افزار اختصاصی شرکت وارد شوید . همانطور که در تصویر روبرو مشاهده مینمائید نمای کلی صفحه امکان سنجی قابل مشاهده میباشد . در سمت راست نمودار , مختصات جغرافیایی سمت گیرنده و فرستنده آماده است و در سمت چپ نقشه مشخص است که از جدیدترین نقشه گوگول خوانده میشود . در روی نقشه دو ایکون موجود است که به صورت یک خط کش عمل مینماید و نقطه فرستنده و گیرنده را به هم متصل مینماید .

 
 مختصات جغرافیای سمت گیرنده و فرستنده :
  • برای یافتن مختصات جغرافیایی مانند ( طول و عرض و همچنین ارتفاع از سطح دریا ) در نقاط سمت گیرنده و فرستنده ما از جدیدترین نقشه گوگول استفاده مینمائیم . با توجه به اینکه نقشه های گوگول همواره بروز میشود . اطمینان به نقشه گوگول امری عقلانی میباشد  . 
  • همانطور که در تصویر زیر میبینیم نقطه سمت گیرنده در نقشه با با ایکون زرد به شکل خانه مشخص شده است و نقطه سمت گیرنده با ایکون بنفش به شکل بیسیم مشخص شده است . ارتباط برقرار شده در نقشه از حوالی خیابان ولیعصر - میرداماد تهران به حوالی منطقه ی اختیاریه تهران برقرار شده است . نمودار در سمت راست مختصات این ارتباط را برای ما مشخص کرده است . فاصله این ارتباط 4704 متر و همچنین ارتفاع از سطح دریا در سمت گیرنده و فرستنده نیز مشخص شده است . مختصات جغرافیایی سمت گیرنده و فرستنده ( طول و عرض جغرافیای )  در مستطیل های پائین مطلب نیز آمده است . 
  • لازم به یاد اوری است با توجه به داده های نقشه گوگل طول و عرض جغرافیای هر نقطه پشت هم در کادر آمده است و شما میتوانید آن را از هم جدا نمائید . و برای مصارف دیگر استفاده نمائید .
  •  همانطور که در نمودار مشاهده مینمائیم موانع طبیعی شامل پستی و بلندی های زمین با رنگ قرمز مشخص شده است در صورتی که دو خط آبی در نمودار به قسمت قرمز برخورد نماید بیانگر این مطلب است که شما موانع طبیعی در ارتباط در پیش دارید . 
  • از امکانات ویژه این نرم افزار امکان وارد و یا اصلاح کردن متراژ ساختمان سمت نقاط گیرنده و فرستنده میباشد . شما همچنین میتوانید بصورت پیش فرض در صورتی که احتیاج به نصب دکل دارید جمع متراژ دکل و ساختمان را در قسمت ارتفاع پیش فرض دکل وارد نمائید . (قابل ذکر است ارتفاع پیش فرض دکل 30 متر میباشد که شما میبایست آن را در اصلاح نمائید و مقدار واقعی متراژ ساختمان های نقاط گیرنده و فرستنده را وارد نمائید )